Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

YGS dil puanı ile tercih yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

594
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

YGS dil puanı ile tercih yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

YGS Dil puanı genel olarak daha az sayıda adayın elde ettiği bir puandır. Sınava giren toplam adayın ancak %6'lık kısmı genellikle yabancı dil sınavına girer ve yabancı dille ilgili programlara yerleşmek için tercih yapar. 

Dil puanıyla tercih yapacak adayların karşılaştığı üç ayrı puan türü mevcuttur. Bunlar Dil 1, Dil 2 ve Dil 3 olarak adlandırılırlar. Dil 1 puan türüyle, İngilizce, Fransızca, Almanca dillerindeki dil edebiyat ve mütercim tercümanlık bölümleri, Dil 2 puan türüyle batı dilleri, Dil 3 puan türüyle doğu dilleri tercih edilebilir.

Dil 1, Dil 2 ve Dil 3 alanlarında tercih yaparken de her ne kadar aday  sayısı az olsa da özellikle İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce öğretmenliği ve mütercim tercümanlık gibi dallarda tercih yaparken bu programların puanlarının çok yüksek olduğu ve bu alandaki öğrencilerin başarı düzeylerinin oldukça yüksek olduğu riskini göze alarak tercihlerimizi yapmalıyız. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat