Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan sünnetinde bebekler acı duyar mı?

20,523
kez izlendi
Puan: 3.84 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni doğan sünnetinde bebekler acı duyar mı?

Yeni doğan sünnetinde bebekler ağrı duyar. Bebeklerin anne karnında da ağrı duydukları, ağrılara karşı reaksiyon verdikleri ispatlanmış bir şeydir. Yeni doğan bebeğin sünnet sırasında ağrı duymaması için yapılması gereken şeyler vardır. Bunlardan biri, bebek daha sünnet olmadan 30-45 dakika önce hemşirelere order verilir. Pipinin etrafına lokal topik anestezik madde içeren merhem sürülür. Bu merhem yaklaşık 40 dakika içinde etki eder ve pipi uyuşur. 

Bunun dışında bebek ameliyathaneye alınıp sünnet için hazırlandığında, temizliği yapılıp örtüldüğünde bebeğe lokal anestezik enjekte edilir. Aynı diş hekiminin diş çekerken uyuşturması gibi pipi uyuşturulur. 

Gene de bebek bir miktar reaksiyon gösterebilir. Gösterdiği reaksiyon ağrıdan değil daha çok oraların temizlenirken sürülen materyallerdendir. Bezi değiştirilirken ağlayan bebek gibi ağlama olabilir. Artık ağrı duymayacaktır. 

Uyuşturulduktan sonra yapılan işlemde herhangi bir ağrısı olmaz. Bu arada doktorlar ufak bir hile de yapabilir. Yeni doğan bebeği genelde 2-3 saatte bir beslenir. Annesine sünnet işlemi saat ikide yapılacaksa saat 1'den sonra bir şey verme, emzirme denilebilir. Ameliyathaneye alındığında bir şeyler aranıyor olacaktır. Bir biberon hazırlayıp içine biraz şekerli su koyup bebeğin ağzına o tutturulurken o onunda uğraşırken doktorlar da son derece rahat bir şekilde sünneti yapabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat