Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan sünnetinde anestezinin bebeğe zararı var mı?

13,959
kez izlendi
Puan: 4.21 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni doğan sünnetinde anestezinin bebeğe zararı var mı?

Genel anestezinin idari bir riski yoktur. Yeni doğanda anestezisiz yapılabilecek bir işlem iken anestezi vermenin de pek bir gereği yoktur. Vücuda giren herhangi bir şeyin bir faydası varsa mutlaka bir karşı etki ihtimali de vardır. Bu yüzden mümkün olduğu kadar aza indirmek gerekir. Bu demek değildir ki, 3-4 yaşındaki bir çocuğa genel anestezi vermemek için kolunu bacağını tutarak sünnet edelim. Hayır, anestezi varken anestezi verilmesi gerekir. Yeni doğan dışında. Yeni doğan dönemini atlattıktan sonra mutlaka anestezi altında olması gerekir. Çocuğun psikolojik sağlığı açısından da bu önemlidir. 

Anestezinin getireceği risk ilave bir risk değildir. Lokal anestezi ile yapıldığında da bir anafilaksi, bir reaksiyon, alerji olacaksa lokalde de olur. Sizin onu temizlemek için sürdüğünüz şeye de olur. Daha sonrasında kullandığınız antibiyotikli palata da olur. Onun için bunlar aman bu olmasın da %100 kurtulalım şeklinde değildir. Aspirin alıyorsunuz mideniz kanıyor, bunun gibidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat