Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan sünneti hangi durumlarda uygulanmaz?

10,635
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni doğan sünneti hangi durumlarda uygulanmaz?

Yeni doğan sünnetinin yapılmadığı durumlar vardır. Bu, bebeğin genel durumuyla ile ilgilidir. Bebeği doğduktan hemen sonra, ilk 24 saat içinde sünnet etmek çok tavsiye edilmez. Bu anlamda 24 saat beklenir. Bebekte herhangi bir başka sorun var mı gibi rutin kontrollerin bitirilmiş olması tavsiye edilir. 

Bebek doğduktan 24 saat sonra yeni doğan erkek çocuğu sünnete elverişli değilse, bebeğin solunumla ilgili problemi varsa ya da bir başka problemi varsa sünneti ertelemek gerekir.

Kimi çocuklarda yen doğan sarılığı oluşabilir. Bunun için fototerapi tedavisi, kimi zaman da kan değişimleri gerektirir. Bebekte böyle bir tablo varsa o zaman çocuğu mutlaka sünnet ettirmenin bir anlamı yoktur. Bebeğin kanama zamanıyla pıhtılaşma zamanıyla ilgili problemleri olabilir ve bunların ihmal edilmemesi gerekir. 

Yeni doğan döneminde çocuğun pipisinin yapısıyla ilgili bir problemleri olabilir. Peygamber sünneti denilen, daha sonra sünnet derisinin ameliyat sırasında bir kumaş olarak kullanılacağı ameliyatın öyle yapılacağı hastalıklar vardır. O zaman da sünnet ettirmek tehlikelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat