Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Valencia nasıl bir şehirdir?

886
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Valencia nasıl bir şehirdir?

Valencia İspanya'nın en büyük şehirlerinden olmakla beraber Valencia Özerk Bölgesi'nin de başkentidir. Daha çok gotik mimarinin etkilerinin görüldüğü Valencia ilk olarak milattan önce 2.yüzyılda Romalılar tarafından kurulmuştur.

Valencia'da gotik mimarinin dışında romanesk, barok ve Arap mimarisi de bulunur. Tarihi merkezden çıkıldığı zaman futuristik mimarı karşınıza çıkar.

Valencia 'da tarih boyunca birçok kez Hristiyan ve Müslüman topluluklar arasında savaşlar meydana gelmiştir. Bu savaşlar sırasında 13. yüzyıldan itibaren Valencia Hristiyanlar'ın eline geçmiş ve bugünkü halini almıştır. 19. yüzyılda ise Valencia İspanya'ya dahil olmuş bir Akdeniz liman şehri olarak bilinir.

Valencia tipik bir Akdeniz iklimine sahip bir şehirdir. Valencia'da yazlar sıcak ve kurak kış ayları ılıman geçer. Valencia'ya gitmek için en iyi mevsim bahar,yaz ve sonbahar aylarıdır

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat