Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üç Aylar'da nasıl ibadet etmeliyiz?

583
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üç Aylar'da nasıl ibadet etmeliyiz?

İbadetlerde çoğu inananın ıskaladığı bir nokta var. O da şudur ki, ibadet edilirken ibadetin öğretici yanına daha çok önem verilmesi gerektiğidir. Elbette ibadet kişiye iç huzuru ve yüce bir haz verir. Ancak bunun kadar öğretici yanına da eğilmek gerekir. Özellikle 3 Aylar'da her zamankinden daha fazla önem vererek ve nicelik olarak da daha fazla ibadet edildiği için bunun iyi değerlendirilmesi gerekir.

Üç Aylar ibadetlerin öğretici yanının keşfedilmesi ve güçlendirilip uygulanması için çok önemlidir.

Üç Aylar'ın en önemli ibadetlerinden biri şüphesiz ki oruçtur. Üç Aylar'ın başlangıcı olan Recep ayının ilk 3 günü oruç tutmak sünnettir. Şaban ayı da oruç için çok önemlidir. Çünkü Hz. Muhammed'in Ramazan dışında bütün günlerini oruçlu geçirdiği tek ay Şaban'dır. Hz. Muhammed Şaban orucunu hiç terk etmemiştir. Ramazan orucu ise zaten farz olduğu için çok önemlidir.

Orucun öğretici rolü vardır ve bu öğretici rolü diğer ibadetlerin öğretici yanından çok daha güçlüdür. Zira tek başına aç ve susuz kalmak çok anlamlı olmaz. Üzerine zararı bile olabilir. Halbuki orucun bize ruh ve bedensel disiplin için bize öğrettiği çok önemli şeyler vardır. Oruc tutarken orucun bu öğretici ve disipline edici yanının da sürekli akılda olması çok faydalı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat