Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tatlı krizi nedir?

1,602
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tatlı krizi nedir?

Diyet yaparken şikayetçi olduğumuz en büyük nokta yaşadığımız tatlı krizleridir. Tatlı tüketmeyi çok seven kişiler, diyet yaptıklarında sıklıkla tatlı krizine girdiklerini ve diyeti başarılı bir şekilde sürdüremediklerini söylerler. 

Tatlı krizi; kişinin kan şekerinin düşmesine bağlı olarak canının çok şekerli ürünleri istemesidir. Aslında bu bir tatlı krizi değil, bir enerji düşüklüğünü karşılama isteğidir. Dolayısıyla bu isteği aslında herhangi bir besin maddesiyle de karşılayabiliriz. 

Tatlı krizi geçirdiğimiz esnada bizi en çok ve en çabuk tatmin edebilecek şeyin tatlı bir gıda olduğunu düşünürüz. Fakat, şerbetli bir tatlı ya da çok şekerli bir meyve suyu ani olarak tüketilirse kişi için zararlı olabilir. Bunun yerine bir kase yoğurt ya da bir bardak süt eşliğinde meyve yendiği zaman aslında bu tatlı krizinin önüne geçilmiş olur. 

Tatlı krizinin yaşandığı durumlarda hızlıca kan şekerini yükseltmek istediğimiz için de tatlı krizini hemen tatlılardan karşılamak isteriz. Bu krizi yaşamamak için kan şekerimizi sabit bir oranda tutmayı tercih etmeli, çok düşmesine mani olmalıyız. Düzenli öğünleri takip ederek, 3 saatten fazla aç kalmamaya özen göstererek kan şekerimizin çokça düşmesini engelleyebilir, tatlı krizlerinin önüne geçebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat