Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Su doğal bir antidepresan mıdır?

546
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Su doğal bir antidepresan mıdır?

Su, yaşamak için en az oksijen kadar gereklidir. Su, besinlerin sindirimi, emilimi, atılımı, atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılması, vücut ısı denetimi ve elektroitlerin taşınması için son derece önemlidir. Bu nedenle su, en doğal antidepresan olarak karşımıza çıkıyor. 

Suyun antidepresan etkisinden faydanalabilmek için yeterli miktarda tüketilmesi gerekir. Günlük olarak 8 - 12 bardak (2 - 2,5 litre) su tüketmek gerekir. Suyu, bazı kişiler bu kadar miktarlarda tüketemeyebiliyorlar ya da tadını sevmeyebiliyorlar. Bu durumda aromalandırma yönetimini denemenizi önerebiliriz. Damak tadımıza göre sevdiğimiz tüm sebze ve hatta bitkileri, meyveleri suyunuzun içerisine ekleyebilirsiniz. 

Bir örnek verecek olursak, 1 - 1,5 litrelik sürahi içerisine 1 - 2 adet çubuk tarçın, 3 - 4 adet karanfil, sevdiğiniz elma dilimleri, çilek, limon ya da portakal dilimleri ekleyip, suyunuzu buzdolabında bekleterek füzyona uğramasını sağlayın. Ertesi gün suyu içtiğinizde aslında aromalandırılmış bir su içmiş, aynı zamanda ödem atıcı ve detoks etkisinden de faydalanıyorsunuz. 

Suyun özellikle yeterli miktarda tüketilmesi ile vücutta dehidrasyon sağlandığından hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendinizi daha enerjik, daha mutlu hissetmeniz de mümkün.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat