Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sinop nasıl bir şehirdir?

7,774
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sinop nasıl bir şehirdir?

Sinop Kastamonu ile Samsun arasında yer alan genellikle düz yer şekilleriyle tanınan bir şehrimizdir. 200 binlik nüfusu ile ufak şehirlerimizden biri olarak görülebilir. Sinop'un merkezi yarımada olarak bilinen bölgedir. Bu bölgede yaklaşık olarak 30 bin ile 40 bin kişi arasında bir nüfus yaşar.

Sinop özellikle ılıman iklimiyle dikkat çeker. Kışın ve bahar aylarında bulutlu ve bunaltıcı bir havası vardır. Yazın sıcaklar çok makul seviyelerde olduğu için özellikle Ankara ve civarından çok fazla yerli turist çeken bir tatil yöresi olmuştur. 

Sinop'ta yazlıklar bulunmaktadır. Aynı güneydeki iller gibi buradaki yazlıklar da kışın insanların oturmadığı yazın ise turistlerin ve misafirlerin kullanımına açılan bir tarzdadır. 

Sinop çağlar boyunca bir liman kenti olması sebebiyle, Anadolu'da hüküm süren bütün medeniyetlerin uğrak noktası olmuştur. Pontus, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıkları tarafından Sinop, liman kenti olarak kullanılmıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat