Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Siğil, dua okuma ve kalem çevirme ile geçer mi?

9,857
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Siğil, dua okuma ve kalem çevirme ile geçer mi?

Siğil, bir virüs konusudur. Tıbbi adı Human Papilloma Virüs olarak geçer. Kısaca HPV diyeceğimiz bu virüs nedeniyle ciltte siğil oluşur ve bunun birçok türü vardır. 

Eskiden, kütüphanelerde fişleme için kullanılan özel bir kalemin ucunu biraz ısıtarak, oluşan siğilin etrafında bir yuvarlak çizilirdi. İnanışa göre, vücutta çıkan siğillerin etrafı bu kalem ile çizilip, Zuhruf Suresi'nin 79. ayeti okunursa siğillerin geçeceği düşünülmekteydi. İlla okuyacağım derseniz bu ayeti okumanızda hiçbir mahsur yoktur ancak "okudum, geçmedi" derseniz, geçmezse ne olacak dersiniz. Bu bir istatistik konusudur. Tabii ki 10 okuyandan 2'sinin geçmesi gayet doğaldır. Hatta, yer yer gittikçe ihtimal zayıflasa bile 10 kişiden 10'unun da iyileşmesi mümkündür. 10'u da geçti diye bu geçerli bir yöntemdir demek hem dini, hem de bilimsel bakış açısı bakımından sıkıntı verebilir bizden sonrakilere. 

Siğil, Human Papilloma Virüsü (HPV) nedeniyle çıkan bir sorundur, tıbbi bir rahatsızlıktır ve hocalık bir iş değildir. Bu nedenle tedavisinin tıbbi yollardan yapılması gerekir. Ancak moral yüksek tutulsun, bağışıklık artırılsın isteniyorsa, sadece Zuhruf Suresi'nin 79. ayeti değil, başka dualar da rahatlıkla okunabilir. Zuhruf Suresi'nde "siz kuşatıp duruyorsunuz, Allah da kuşatacak" ifadesi anlam olarak benziyor diye okunur. Ancak hiçbir tıbbi destek almayıp sadece bunu yaparsanız olmaz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat