Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Puset otomobile nasıl bağlanır?

24,398
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Puset otomobile nasıl bağlanır?

Puset çok eski yıllarda beşik formatındaki dizaynlara verilen isim olmuştur. 2000'li yıllardan sonra gelişen teknoloji ile beraber bebek arabalarının yeni ismi haline gelmiştir. Otomobile bağlanan bebeğin fiziksel özellikleri ve yaşına uygun oto koltuğudur. Bu dizayndaki ürünler oto koltuklarıdır. 

Oto koltuğu bebeğe bağlamadan önce yönlendirme stickerları üzerindeki kullanım talimatları ile birlikte arabadaki emniyet kemerini otomobil üzerinde belirtilen noktalar üzerinden bağlamak gerekir. Oto koltuğunun sağlam bir şekilde, boşluklar doldurularak 
arabaya yerleştirilmesi de çok önemlidir. 

İsofix denen kanca ile arabanın şasesine bağlanan koltuk sistemleri de vardır. Bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda, arabaya koltuğun güvenli bir şekilde yerleştirilmesi sağlanır. 0-1 yaş ve 4 yaş üzeri gibi gruplar olarak değişik kategorilerde bu araçları görebiliriz.

Eğer airbag varsa yeni doğan koltuğu ön koltukta kullanılamaz. İzofix veya emniyet kemeri bağlamadan ön koltuğu geriye itip sıkıştırma yaparak emniyet sistemi yapmak çok sakıncalıdır ve asla tavsiye edilmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat