Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nemlendirici krem seçimi nasıl olmalıdır?

1,735
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nemlendirici krem seçimi nasıl olmalıdır?

Bugün size nemlendirici krem seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden söz edeceğiz. 

Cilt bakımı yapmadan önce cildinizi çok iyi tanımanız gerekir. Her ürün her cilde uygun olmayabilir. Bunun için öncelikle cilt tipimizi belirlememiz gerekir. Cilt tipimizi belirlemek için cilt tipi testi gibi kolay uygulanan araçlardan faydalanabiliriz. 

Cilt tipleri arasında en problemli görüneni ve bakımı en zor olanı karma ciltlerdir. Çok sıklıkla görünen bu cilt tipinde bölgesel kuruluklar ve bölgesel yağlanmalar söz konusudur. Karma ciltlerde yağlı ve parlak görünen cildi matlaştıran, aynı zamanda cildin nem dengesini koruyan bir nemlendirici tercih edilmelidir. 

Kuru ciltlerdeki problem ciltteki nem miktarının cilt için yeterli olmamasıdır. Bu nedenle kuru cilde sahip olanlar uzun süre nemlendirme sağlayan ürünler tercih etmelidir. Tercih ettikleri bu nemlendiriciler de vitaminler ve antioksidanlar bakımından zengin olmalıdır.

Cilt tipimizin yanı sıra her cildin yaşa göre değişen bir bakımı olmalıdır. Örneğin cilt yirmili yaşlardan itibaren nem, otuzlu yaşlardan itibaren yağ kaybetmeye başlar. Yirmili yaşlarla beraber hafif bir nemlendirici ile cildin günlük bakımını gerçekleştirmek mümkündür. Ancak yaşlanmanın daha ileriki evrelerinde karşılaştığımız derinleşen kırışıklarda cilt lekeleri ve sarkmalarına karşı cildimizin nem tutuşunu artıracak, yeniden yapılanmasını sağlayacak bakım ürünleri tercih etmek önemlidir. 

Seçilecek nemlendiricilerde bulunan antioksidan ve vitaminler derideki serbest radikalleri aktif hale getirerek cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Ayrıca tercih edilen bakım kremleri cilt problemlerine yönelik dermatolojik testlerden geçmiş olmalı ve güneş koruma faktörü içermelidir. 

Tüm bunların yanı sıra cilt bakımının bir kür şeklinde ve düzenli yapılması gerekliliği de unutulmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat