Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nazar gerçekten var mı?

2,459
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nazar gerçekten var mı?

Nazarın gerçek olup olmadığı bir tartışma konusu olmuştur. Yüzlerce yıldır Anadolu insanı tarafından nazara ilişkin birçok yorum yapılır. 
Nazar Arapça bir kelime olup; bakmak, görmek anlamını taşır. Özellikle Türkçe'de, insan beyninin yaratmış olduğu elektromanyetik dalga boylarının gözlerden yayılarak karşı tarafa isabet etmesine ve isabet ettiği varlığın hal ve hareketlerinde değişiklik yaratmasına nazar denir.

Nazarın İslam dininde yeri olduğu bilinmektedir. Bu konuda bazı hadisler ve ayetler de mevcuttur. Hz. Muhammed'in nazarın etkisi konusunda kaderin dahi önüne geçebilecek bir güce sahip olduğunu söylediği bilinmektedir.

Kur'an-ı Kerim'de bulunan Kalem Suresi'nin 51 ve 52. ayetlerinde nazardan bahsedildiği açıkça görülmektedir. Felak ve Nas Surelerinin de nazar ve büyücülüğe karşı koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat