Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nazar boncuğu nazardan korur mu?

2,076
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nazar boncuğu nazardan korur mu?

Nazar boncuğu ile nazardan korunduğuna dair bir inanış mevcuttur. Bu inanç Anadolu'da var olduğu gibi dünyanın başka coğrafyalarında da görülebilen bir inançtır.

Nazar boncuğunun insanı nazardan koruması veya kişinin etrafında bir duvar gibi kalkan oluşturması söz konusu değildir. Mavi renkli boncuğun karşı tarafta göz alıcı bir şekilde dikkatleri üzerine çekmesi ve cezbetmesi nedeniyle kötü enerjiyi kişiden uzak tutması nazarı engeller. 

Nazardan korunmanın esas yolu ise  Felak, Nas ve Ayetel Kürsi dualarının düzenli olarak okunmasıdır. Bu dualar negatif enerjiye karşı insanların etrafında bir kalkan oluşturacağından, insanları nazara karşı korur.

İslam alimlerinin birçoğunun hemfikir olduğu düşünce ise, belli duaları ve ayetleri kişiler üstünde taşıdığında nazardan korunabileceği fikridir. Örneğin kişiye özel vefk düzenlenmesi ve vefkin kişi tarafından kullanılması kişileri nazarın kötü etkilerinden korur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat