Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik depresyonun belirtileri nelerdir?

5,120
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik depresyonun belirtileri nelerdir?

Kronik depresyonun belirtileri klasik depresyonun belirtilerinden farklı değildir. Kronik depresyon ile klasik depresyon arasındaki en önemli fark, kronik depresyonun iki yıldan uzun sürmesidir. Bu sebeple kronik depresyon yaşayan kişinin hayatındaki değişiklikleri incelemek önem taşır.

Kronik depresyonun kişinin üretkenliğinde ve iş performansında yaratacağı olumsuz etkileri göz önünde bulundurulursa; kişinin verimliliği, yaratıcılığı, sosyal ilişkileri gibi özelliklerinin de negatif yönde etkileneceği oldukça açıktır. 

Kronik depresyon yaşayan insanlarda sosyal geri çekilme, sosyal açıdan fakirleşme söz konusu olabilir. Ekonomik durum kötüleşir ve kişi çoğunlukla böyle bir kısır döngünün içine girer. Uzun süren kronik depresyondan dolayı kişi işini kaybedebilir, terfi edemeyebilir, üretkenliği düşebilir. Bütün bunlar depresyonun sonucu iken, kronik depresyon yaşayan kişi bunları depresyonun ayrı ayrı nedenleri olarak algılar. 

Dış etkenlerden kaynaklı bir depresyon yaşadığını düşünen hasta bir tedavi arayışına girmez; fakat bu durumu düzeltecek enerjisi ve gücü de yoktur. Bu kısır döngünün kırılması, profesyonel bir desteğin sağlanması ile olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat