Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik depresyonla mücadele için kişi neler yapabilir?

3,803
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik depresyonla mücadele için kişi neler yapabilir?

Kronik depresyonla mücadele için kişinin yapması gereken en öncelikli şey depresyonun kronikleşmesini engellemektir. Bu da kişinin en ufak bir depresyon belirtisi yaşandığında profesyonel destek alarak depresyonun artmasını, şiddetlenmesini veya derinleşmesini önlemesidir. Bunun sebebi her depresyon atağının muhtemel bir diğer depresyon atağını kolaylaştırmasıdır. 

Depresyon tedavisi aslında çok bileşenli bir tedavidir. Psikoterapi ya da ilaç tedavisi ile yetinmemek gerekir. Örneğin gün ışığının depresyon tedavisinde çok etkin olduğu bilinen bir gerçektir. Kişinin daha fazla gün ışığı alması, daha fazla spor yapması ve endorfini ortaya çıkararak depresyon etkisini azaltması, depresyonu engeller. 

İnsanın kendine ve sevdiklerine zaman ayırması, etrafındakilerle nitelikli beraberlikler içerisinde olması depresyona girmesini önler. Tatil yapmak, mizah duygusunu harekete geçirmek, olayların komik taraflarına bakmaya çalışmak kronik depresyonla mücadele için tavsiye edilen yöntemlerdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat