Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis Eğriliği

Penis eğriliği cinsel birleşmeyi zorlaştırır mı?

277,776
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Penis eğriliği ile ilgili sorularınızın cevaplarını uzmanından dinleyin. Her peniste eğrilik olur mu, penis eğriliğinin nedenleri nelerdir, ne zaman sorun kabul etmek gerekir soruları videolarla. Her erkeğin penisinde az da olsa eğrilik olur mu, penisi doğuştan eğri olanlar var mı, tüm detay bilgiler UZMANTV videolarında...


Peniste eğriliğe neden olan en önemli hastalık Peyroni hastalığıdır. Peyroni hastalığı 50 ve daha ileri yaştaki erkeklerde daha çok görülür. Peyroni hastalığı penis gövdesinde plak şeklide görülen bir hastalıktır. Bu sert plaklar penisin elastik yapısının bozulmasına neden olur, aynı zamanda bu plakla bağlı peniste sağa sola, aşağı yukarı doğru eğrilikler görülebilir. Bu eğrilikler ciddi anlamda cinsel fonksiyon bozukluğuna, ağrıya ve penis boyunda kısalmalara neden olur. Peniste görülen Peyroni hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte başlatan etken cinsel ilişki esnasında ard arda olan travmalar sebebiyle penis kılıfının hasar görmesi ile ve bu hasarın orada kireçlenme olması ve plak oluşmasına neden olur.

Peniste darbe
Penis darbe sebebi ile direk eğilmez, bazı süreçler sonucunda eğiklikler oluşabilir. Cinsel ilişki esnasında ya da genç hastalarda mastürbasyon esnasında bazı mikro travmalar oluşabilir. Bu travmalara bağlı olarak penis kırılabilir ve hasar görebilir. Mastürbasyon sırasında travmaya maruz kalan her peniste eğrilik oluşmayabilir. Hangi hastalarda penis eğiriliğinin nedeni tam olarak belirlenemesede bazı kişilerdeki otoimmün faktörler denilen faktörlerin eksikliğinde veya fazlalığında travma sonrasında penis üzerinde hasar oluşan kılıfın iyileşmesi farklılıklar gösterebilir. Buna bağlı bu bölgede kireçlenme ve plak oluşumu olabilir. Penis eğriliği olan hastaların bir çoğunda E vitamini eksikliği tespit edilmesine rağmen tek başına E vitamini eksikliği penis eğriliğine neden olmaz. 

Penis eğriliği ve cinsellik
Günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından, boyut sorunundan, incelik ve eğriliklerinden şikayetçi olabilir ve bu nedenle penis estetiği ameliyatlarını tercih edebilirler. Birçok nedene bağlı olarak veya hasta isteği ile penis boyu uzatma ameliyatı, penis kalınlaştırma ameliyatı, penis eğriliği düzeltme ameliyatı yapılabilmektedir.
Her erkekte basit eğrilikler görülebilir. 20 dereceye kadar olan penis eğrilikleri doğal olarak kabul edilir, cinsel yaşamı olumsuz etkilemez ve tedavisine gerek duyulmaz. 20 derecenin üzerindeki penis eğriliklerinin birkaç sebebi olabilir ve bunlar tedavi gerektirebilir. Bunlar cinsel ilişki esnasında hasta penetrasyon zorluğu yaşar, buna bağlı olarak hasta ağrı hissedebilir en önemlisi penetrasyon zorluğu hastada psikojenik bir etki yaratır.

Penis eğriliği tedavisi
Erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozuklukları nedeni ile bir üroloji veya plastik cerrahi uzmanına başvurmaktadır.
Penis eğriliği kendiliğinden düzelebilen bir hastalık değildir. 20 dereceye kadar olan penis eğrilikleri her erkekte görülebilir, cinsel ilişkiyi zorlaştırmadığından tedavi edilmesine gerek yoktur. 20 - 45 derece arasındaki penis eğriliklerinde cinsel ilişki sırasında ağrı ve cinsel fonksiyon bozukluğu yaşanıyorsa bu eğrilikler tedavi edilmelidir. 
Tedavide ilk olarak ağızdan potaba denilen, vitamin E ve kolsisin denilen bazı ilaçlar verilir. Bu ilaçlar büyük oranda eğriliğe bağlı görülen ağrıların azalmasını sağlar. Bu ilaçlar eğriliğin düzelmesinde çok etkin değildir. 
İlaç tedavisinin yetersiz olduğu, ağrının devam ettiği ve eğriliğin 45 dereceyi geçtiği durumlarda cerrahi tedaviye geçilmesi gerekir. Günümüzde plastik cerrahisinde ameliyat ile penis büyütme, penis uzatma veya eğrilik düzeltme mümkündür. Bunun duşında şekil olarak tamamen normal olsa da sertleşme sorunu olan bir penise ipmlant yerleştirilerek penisi fonksiyonel hale getirmek mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat