Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipnoz ile Cinsel Sorunlarınızdan Kurtulun

Kadınlarda yaşanan hangi cinsel sorunlar için hipnoz işe yarar?

77,708
kez izlendi
Puan: 4.90 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hipnoz ile cinsel sorunlardan kurtulmanın yolları

Cinsel problemler cinselliğin evrelerinin hepsinde veya bazı bölümlerinde yaşanabileceği gibi, ilişki sonrası kendini kötü, suçlu, pis hissetme gibi şekillerde de ortaya çıkabilir. Yetersizlik, kötü hissetme gibi hisler de zaman içerisinde kişiyi cinsellikten soğutur ve uzaklaştırır. Türkiye'deki erkeklerin %70'i, kadınların %80'inde cinsellik ile ilgili sorunlar vardır. Erkeklerde görülen cinsel sorunlar, sertleşme problemi, iktidarsızlık, erken boşalma çok sık görülür. Erken boşalma ve sertleşme sorununun birçok nedeni vardır. Psikolojik, aile ile olan iletişim, gençlik döneminde mastürbasyon yaparken çabuk bitsin çabası, alkol ve sigara kullanımı erken boşalma ve sertleşme sorunlarının nedenlerindendir.

Hipnoz tıbbın her alanında tedavi, tedavi öncesi ve sonrasında hastanın hazırlanması aşamalarında bir yan etki olmaksızın kullanılan, bilimsel bir yöntemdir. Hipnozun yapma taktikleri, yapan kişi ve yapılan kişi arasında önem arz eder. Kişinin hipnoz olmak istemesi, ya da o gün hipnoz için kendisini hazır hissetmiyorsa, kafası başka şeylerle meşgulse o gün hipnoz olmayabilir. Bu bakımdan hastaların hipnoz olması günde güne değişebilir. Kişi hipnoz olmak istiyorsa güzel bir uyku, düzgün beslenme ve kafası rahat bir şekilde terapistine gitmesi gerekir. Hipnoz sadece cinsellik için değil günlük hayatta da uygulanan bilimsel bir yöntemdir. Huzura kavuşmak, rahatlamak, o gün tansiyonu yüksek ise düşürmek için hipnoz olunabilir.

Cinsel problemler için hipnoz
Cinsel problemi olan kişiler hipnoz ile tek seansta bu sorunu çözmek isteyebilir. Cinsel sorunlar tek seanslık bir hipnoz uygulaması ile genellikle çözülmez. Cinsel sorunların çözülmesi için ortalama 6 seans sürer. Bu bakımdan kişilerin kendilerin kendisini buna hazırlaması önemlidir. Cinsel işlev bozukluklarında örneğin erken boşalma veya vajinismuslarda altta yatan bir taciz ya da tecavüz varsa bunun hipnoz ile tedavisi daha zordur ve daha uzun sürer. Öncelikle hipnoz ile bunun sebebi araştırılır ve sebebe yönelik bir hipnoz yönlendirmesi ile tedaviye başlanır. Vajinismus hastaları, erken boşalma hastaları, sertleşme ile ilgili problemi olanlar ve istek ile ilgili problemlerde 5 - 6 seanslık bir hipnoz programı ile sorun çözülebilir.

Cinsel işlev bozukluğu tedavilerinde çift olarak katılmak tedavinin başarı oranını artırır. Hipnoz ile cinsel işlev bozukluğu tedavilerinde ise hasta tek başına gidebilir. Örneğin erken boşalması olan bir erkek veya vajinismus olan bir kadın hipnoz ile tedavi için tek başına gidebilir. Hasta küçükken cinsel tacize veya tecavüze uğramış olabilir, bunun kendisi bile farkında olmayabilir. Hipnoz sayesinde uzmanlar adım adım ilerleyerek geçmişte böyle bir olayın yaşandığını ortaya çıkarabilir ve buna yönelik tedavilerini sürdürür. Bu bakımdan hipnoz tedavisinin diğer tedavi yöntemlerine göre avantajı geçmişte olmuş ama sizin bilmediğiniz bir olayı öğrenmenizi sağlar. Birkaç kez tekrarlanan hipnoterapi seansları tek seanslık tedavilere göre her zaman daha kalıcı ve etkilidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat