Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile miyim

Adet döneminde cinsel ilişkiye girdim, hamile kalmış olabilir miyim?

737,903
kez izlendi
Puan: 4.51 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Spermlerin bir kemotaksis yöntemiyle rahime doğru yönlendiklerini biliyoruz. Dolayısıyla bakire seksi diye tabir edilen veya afrotaj ve benzeri yöntemlerle dıştan temasla olan boşalmalarda özellikle vulva üzerine yapılacak boşalmalarda spermlerin gebelik, gebeliğe neden olacağı bilinir ve bunu pratikte de görüyoruz. Bu önemli bir konudur ve üzerinde durulması gerekir. Boşalmanın odaklanacağı merkezin vajenden ne kadar uzak olursa o kadar iyi olacağını bilmek lazım. Bunun dikkate alınması gerekir. Bazı durumlarda çiftler üzerinde çamaşırları varken birlikte olabiliyor. Bu tür birlikteliklerde erkeğin boşalması ve meninin kadının çamaşırına bulaşması hamileliğe neden olabilir. Oral sekste de söz konusu olan şey spermlerin ağız yoluyla yutularak veya yutulmayarak dışarıya boşaltılmasıdır. Burada klasik soru veya genellikle bu işle ilgili eğitimi olmayanların en çok merak ettiği bir şekilde ulaşıp ulaşmayacağıdır. Vücut yoluyla bu mümkün değildir. Ama diğer yöntemler geçerlidir.

Oral seks ve cinsel sapkınlık
Oral seks cinsel sapkınlık olarak değerlendirmez. Cinsel sapkınlık olması için 3 ana kural vardır. Oral seksin cinsel sapkınlık olması için erkeğe, kadına ve topluma zarar gelmesi gerekir. Eğer birinden birine gelirse bu cinsel sapkınlık adını alır. 

Anal seks ve hamilelik
Eğer cinsel temas tamamen anüste başlayıp, anüste bitiyorsa dışarıya bir sperm boşalması yoksa hamile kalmak söz konusu değildir. Ama bazı zaman temaslar sırasında birtakım ejekülasyonun dışarıya yapılması durumunda anüsle vajen arasındaki mesafenin de 1 - 2 cm gibi çok kısa olduğunu düşünürseniz birtakım spermin oraya taşınması söz konusu olabilir. Bazı durumlarda çiftler üzerinde çamaşırları varken birlikte olabiliyor. Bu tür birlikteliklerde erkeğin boşalması ve meninin kadının çamaşırına bulaşması hamileliğe neden olabilir. 

Spiral kullanımı ve hamilelik
%99,5 oranında spiral koruyucu bir yöntemdir. Bu rakam bir kadın yılı için hesaplanır. 1 kadın yılı demek 1 kadının 12 ay bu ilacı kullandığı zaman karşılaşacağı risk demektir. Spiralle hamile kalmanın en önemli nedenlerinden bir tanesi, kullandığı spiralin kontrolünü düzgün yaptırmamak, spiralin kaymasına bağlı olarak normal yerinde olmayan spiralin koruyuculuğunun azalmasıdır. Nadiren normal spiral yerindeyken de gebelikler görülür. En çok dikkat etmeleri gereken bir kere kontrollerini düzenli yaptırmalarıdır. Onun dışında ortaya çıkabilecek herhangi bir değişiklik, adet uzamaları, düzensiz kanamalar ve benzeri durumlarda yine aynı şekilde jinekologlarıyla görüşmeliler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat