Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evlilikte Cinsel Yaşam

Evlilikte cinsel yaşamı canlandırmak için çiftler ne yapabilir?

55,660
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Detaylı Açıklama
Klinik Psikolog

Evlilikte cinsel yaşam ile ilgili merak ettikleriniz... Evlendikten sonra cinsel yaşamın monotonlaşma nedenleri, çocuk sahibi olmanın cinselliğe etkilerini uzmanımızdan öğrenin. Evlilikte cinsel yaşam karşı cinse alışmak ve monoton bir hayatı paylaşmak sonucunda sıkıcılaşabilir. Cinsel yaşam nasıl hareketlendirilebilir, kişiler evlilikte cinsel yaşamı aktif hale getirmek için neler yapabilir öğrenin. 


Evlilikte cinsel yaşamın canlandırılması
Seks hayatını canlandırmak için erkek ve kadının yapması gereken pek çok şey vardır.Evlilikte cinsel yaşam öncelikle kişilerin konuştuklarından etkilenir. İlk etapta kişilerin neler konuştukları ve paylaştıkları cinsellikte çok önemlidir. En önemlisi ise cinselliği konuşurken birbirlerine verdikleri tepkilerin iyi okunabilmesidir. Eğer çiftlerden birinin aklında bir fantezi varsa bunu diğer çifte önerebilir. Çiftler akıllarındaki soru işaretlerini, isteklerini mutlaka birbirlerine aktarmalılar. Seks oyuncakları seks hayatını hareketlendirmek için kullanılabilir. Pozisyonlar ve yataktaki yerler değiştirilebilir. Seks için uygun kıyafetler, seks yapılan yerin değiştirilmesi de çözüm olabilir. 

Monoton cinsel hayat
Günlük yaşam prosedürel olarak devam ettirilir. Pek çok alışkanlığımız ve yaşamsal pratiklerimiz vardır. Bu otomatik yaşam hali eğer çiftler yeterli özeni göstermezse cinsel yaşama da yansır. Sadece evliliklerde değil uzayan ilişkilerde de çiftlerin birbirine cinsel isteğinde, dolayısıyla sevişme sıklıklarında azalmalar olabilir. İyi bir cinsel yaşam için konuşmak, paylaşmak çok önemlidir. Eşler arası iletişim arzu ve isteğin kıvılcımlanmasını sağlar. Cinsel yaşamı canlandırmak için yaratıcı olmak gerekir.

Evlilikte cinsel yaşam
Evlilikte cinsel yaşam söz konusu olduğunda bazı kişilerin libidosunun yüksek bazılarının da düşük olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iki kişi de az cinsellikten memnunsa bununla ilgili yargıda bulunmak yanlıştır. Bir kişi arzulu diğer değilse ise sorun var demektir. Taraflar arasındaki cinsel uyumsuzluk, birinin sahip olduğu ve tedavi ettirmek istemediği cinsel hastalıklar boşanma sebebi olarak sayılabilir. Cinsel hayatı olmayan bir evliliğin devam ettirilmesi beklenemez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat