Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet Değiştirmek (Operasyon Sonrası)

Cinsiyet değiştirme operasyonu için psikolojik açıdan hazırlık yapmış mıydınız?

12,243
kez izlendi
Puan: 4.35 / 5
Detaylı Açıklama
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Önleme Derneği Üyesi

Cinsiyet değiştirme ameliyatı olan birinin yaşadıkları kendi ağzından UZMANTV'de. Operasyon öncesi ve sonrası aşamalar için videoları izleyebilirsiniz. 


"Cinsiyet değiştirme ameliyatı ancak çok istenirse ve kişi eminse yapılmalı; çünkü bu iş hem meşakkatli, hem de azımsanamayacak bir ücreti var. Bu ameliyatı olmak için insanın bunu kafasına gerçekten koymuş olması lazım. Ameliyattan sonra 20 günlük bir bakım süreci var. Son derece dikkatli ve hijyenik olmak gerekiyor. Benim başıma bir şey gelmedi. Benim ameliyatım çok başarılı bir örnekti. 20 gün sonunda doktorun tam iyileşme gördüğü nadir kişilerdenim. Ben ameliyattan sonra yapılması gereken her şeyi eksiksiz yaptım. Her şeye dikkat ederseniz 20-25 gün sonra normal yaşantınıza dönebiliyorsunuz. Ben 21 yaşında ameliyat oldum. O zamanlar sistem daha tam olarak oturmamıştı. Benim zamanımda ameliyatı oluyordunuz, ondan sonra mahkemeye kimlik ve isim değiştirmek için başvuruyordunuz ve mahkeme sizi muayeneler ve kontroller için hastanelere yönlendiriyordu. Kontrol ve muayene süreci yorucu ama hızlı akan bir prosedürdü. Şimdiki kadar zor değildi. Şimdi ise ameliyattan önce mahkemeye cinsiyet değişimi başvurusunda bulunuyorsunuz. Ardından geçeceğiniz kontrollerden, belirli kurullardan tamam cevabı alırsanız mahkemeden ameliyat izni çıkıyor. İzinsiz ameliyat yapan doktorlar da var, ama pek güvenilir olmadıklarını düşünüyorum." Hepsi Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Önleme Derneği Üyesi Şevval Kılıç'ın ağzından sizlerle.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat