Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kır düğünü için Helenistik gelin saçı nasıl yapılır?

2,003
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kır düğünü için Helenistik gelin saçı nasıl yapılır?

Helenistik gelin saçı modeli örgüyle yapılır. Örgünün arasına papatyalar veya farklı çiçekler koyabiliriz. Canlı çiçek tercih etmek isteyenlerin, dikkat etmesi gereken en önemli husus bu çiçeklerin çabuk solması durumudur. Bu sebeple düğüne çıkmadan hemen önce canlı çiçeklerin takılması tavsiye edilir.

Helenistik gelin saçı modelinde saçların önceden düz olmasına veya düzleştirilmesine dikkat edilmelidir. Helenistik gelin saçı modelini yaparken ilk olarak tepedeki saçlar bir halka çizilmiş gibi ince uçlu tarakla ayrılır. Büyük bir tutam olarak ayrılan bu saç balıksırtı şeklinde örülür ve yana doğru aktarılır. Uzun olarak örülen bu tutam adım adım alna doğru yükselir alında hoş bir görüntü oluşturur. 

Alnın açık kalmasını istemiyorsak eğer, alın bölgesine gelindiğinde mutlaka örgüyü gevşek tutmalıyız. Bu şekilde dönme hareketi yapılarak bütün saç örülür ve arkada birleştirilir. Gelin duvağı örgü halinde duran topuzun altında birleştirilir. Bu şekliyle hem Helenistik örgüler hem de papatyalar görülebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat