Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler lazer epilasyon yaptırmamalı?

5,995
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler lazer epilasyon yaptırmamalı?

Cildiyle ilgili herhangi bir şekilde iltihabı olanlar. Uçuk, enfeksiyon, bakteriyel enfeksiyonlar, egzama, alerjik reaksiyonları, güneş yanığı olanlar, aşırı güneş yanığı nedeniyle esmerleşen kişilere lazer epilasyonun uygulanmaması gerekmektedir. Belki, daha sonra yapılmak üzere ertelenebilir. Yine aynı şekilde, gebelerde de lazer epilasyon tercih ettiğimiz bir yöntem değildir. Bunun sebebi, bebeğe etkilemediğinin kanıtlanmamış olmasıdır.

Anne adaylarının tercih edebileceği epilasyon yöntemleri, klasik yöntemler olmalıdır. Bunlar arasında ağda, epilasyon aleti sayılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli husus hijyen kurallarıdır. Anne, epilasyonun gerçekleştirildiği alanın temiz olduğundan emin olmalıdır. Ağda, hamileliğin ilk altı ayında tercih edilebilir. Ağrılı uyaranın erken doğum riskini artırması sebebiyle, anne adayları son üç ayda göbek, karın ve göğüslere epilasyon yapmamalıdır. Bu ayrıntılara dikkat edildiği sürece, anne adaylarının epilasyon yaptırmasında engel bulunmamaktadır.

Özetle, cilt hastalıklarına sahip olanlara, aşırı derecede bronzlaşanlara ve hamilelere lazer epilasyonu önermemekteyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat