Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kart sahipleri kesilen kredi kartı masraflarını iade alabilir mi?

1,355
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kart sahipleri kesilen kredi kartı masraflarını iade alabilir mi?

Kart sahiplerinin hesap işletim ücreti veya yıllık aidatları geri almaları söz konusu olabilir. Bununla ilgili Yargıtay'ın birçok kararı da bulunur. 

Kredi kartlarından aidat ya da hesap işletim ücreti olarak alınan masrafların tutarı çok büyük olmayacağından, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak masrafların iadesi talep edilebilir.

Masrafların iadesini talep edebilmek için sözleşmede açık ve net bir şekilde yazılı olarak bu aidatların alınmasına izin vermemiş olmanız gereklidir. 

Yeni kanunla beraber meblağlar da değişmiş durumdadır. Tüketici Kanunu'nda yapılan değişikliklerle 2000 lira ve altındaki tutarlar için ikamet edilen ilçe kaymakamlığında bulunan Tüketici Hakem Heyeti'ne, 2000-3000 lira arasındaki tutarlar için ise il Tüketici Hakem Heyeti'ne, 3000 liradan fazla meblağlar için ise dava açılabilir.

Kredi kartı aidatları genellikle 2000 TL'den az meblağlar olduğu için ikamet edilen ilçedeki Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak bu masrafların geri ödenmesi talep edilebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat