Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İşyerindeki sorunların psikolojimizi bozmasını nasıl engelleyebiliriz?

1,062
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İşyerindeki sorunların psikolojimizi bozmasını nasıl engelleyebiliriz?

İş yerindeki sorunların kişilerin ruh sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu oldukça fazla gözlemlenir. Kişilerin iş yerinde çalışan diğer insanlarla birebir ilişkilerinden doğan sıkıntılar olabileceği gibi, iş yeri koşullarından kaynaklanan durumlar da kişinin ruh sağlığını bozabilir.

İş yerindeki sorunlar sebebiyle kişinin psikolojisinin bozulmasının toplumsal ve bireysel boyutları olabilir. Kişinin işle ilgili sorunlarını, işin dışındaki ortamlara taşımaması gerekir. Evinize geldiğinizde iş yerindeki bir çalışanla olan probleminizi düşünmek yerine; sevdiklerinizle vakit geçirerek, kendinize birtakım uğraşılar bularak, kendinizi olumlu motive edebilir, iş yerinde karşılaştığınız olumsuz durumu kolaylıkla unutabilirsiniz.

İş yerinde karşılaşabilecek sorunların psikolojimizi bozmaması için mobbing gibi uygulamalara karşı dikkatli olunmalıdır. İş yerinde hiyerarşik yapının biraz yumuşatılması, daha alt kademedeki çalışanların daha üst kademedekiler tarafından baskı altına alınmasını engelleyecek mekanizmaların işletilmesi gerekli. 

Fakat bilinmelidir ki, Türk toplumunda hiyerarşik yapı daha katıdır. Bireylerin iş yerlerinde karşılaştıkları sorunları çözerken toplumsal ve bireysel açıdan ayrım yapmaları özellikle tavsiye edilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat