Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hz. Adem kimdir?

16,315
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hz. Adem kimdir?

Hz. Adem yaratılan ilk insandır ve aynı zamanda ilk peygamberdir. Kur'an-ı Kerim'de, Hz. Adem'in cennette Hz. Havva ile birlikte yaratıldığı söylenmektedir. 

Hz. Havva, Hz. Adem'in kendisini sevmesi için yaratılmıştır. Bir insanın ancak yine bir insanı sevebilmesi mümkün olduğundan, Hz. Havva Hz. Adem'den yaratılmıştır, insan olarak onun özelliklerini taşımaktadır. Hz. Havva da aynı Hz. Adem gibi, annesi ve babası olmadan yoktan var edilen bir canlıdır. 

Hz. Adem ile Hz. Havva'nın sonradan çocukları olmuş ve nesilleri bu şekilde devam etmiştir. Hz. Havva ile Hz. Adem'in çocuklarının bir kısmının da yoktan var edildiği söylenebilir. Fakat bu bilgiler kayıt altına alınmadığı için net değildir. 

Hz. Adem cahil bir insan değildir. Kendisi dünyaya gönderildiğinde meleklerden bile daha fazla bilgiye sahip olduğu söylenir. Hz. Adem'in Habil ve Kabil adında oğulları halk arasında bilinmektedir. Hz. Havva ile Hz. Adem'e verilen ilk toprak Arafat olarak bilinir. Hz. Adem'in soyu Arafat'tan dünyaya yayılmıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat