Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hassas cilt bakımı nasıl olmalıdır?

2,223
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hassas cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Bugün size hassas cilt bakımı hakkında bilgi vereceğim. Cilt tipleri genetik faktörlere ve dış etkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Hassas ciltler daha incedir. Kılcal damarlar daha görünürdür ve bu ciltler alerjiye daha yatkın ciltlerdir. Son yıllarda hassas cilt tiplerinin çoğaldığını görüyoruz. Tabii ki bu tesadüf değil. Ani ısı ve iklim değişiklikleri, kimyasallar, katkı maddesi içeren gıdalar, cilde yapılan yanlış uygulamalar ve stres son yıllarda ciltteki hassasiyetlerin artmasına neden oldu. 

Hassas cilde yapılan yanlış uygulamalar cildi daha çok hassaslaştırır. Güneş ışınları ve terleme cildi tahriş ederken bir yandan da lekelendirir. Stres de cildin renk tonunu değiştirir. Hassas ciltler olumsuz dış faktörlere karşı daha korumasızdır. Çok çabuk tepki verir. Ciltte irritasyonlar ve kızarıklıklar oluşur. Bu yüzden de hassas ciltlerin bakımı için mutlaka cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanılmaldırı. 

Hassas ciltlere nasıl bir bakım uygulanmalı?

Hassas cilt temizliğinde cildi kurutacak sabunlardan uzak durmak, cilt yağını ortadan kaldırmak ancak nemi korumak gerekir. Cildin çok yağsız kalması ciltte kuruluğa, döküntü ve kaşıntılara yol açacağı için yağ dengesini koruyacak kremler kullanılmasında fayda vardır. 

Hassas cilt tipine sahip olan kişilerin doğal içeriğe sahip, tercihen paraben, boya ve parfüm içermeyen, dermatolojik testleri hassas ciltler üzerinde gerçekleştirilmiş ürünler kullanması gerekir. Böylece rahatlamış ve sağlıklı bir cilt görünüme kavuşacaklardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat