Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte sir ağda yaptırılabilir mi?

32,800
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte sir ağda yaptırılabilir mi?

Hamilelikte istenmeyen tüyler önemli bir sorundur. Dolayısıyla hamilelik süresinde epilasyona başvurma sayısı artmaktadır. Sir ağda ile epilasyon, aslında en güvenilir yöntemlerin başında gelmektedir. Hem klasik ağda, hem de sir ağda, hamilelik süresince güvenle yapılabilmektedir.

Ancak hamileliğin son üç ayında göbek, karın ve göğüs bölgesine epilasyon uygulanması doğru değildir. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Öncelikle epilasyon bebek hareketlerinin aşırı uyarılmasına sebep olabilecektir. Aynı zamanda, ağrılı uyarana bağlı olarak, bebeğin erken doğumuna sebep olabilecektir. Bundan dolayı epilasyonun ilk altı ayda ve doğum sonrasında gerçekleştirilmesinde fayda vardır.

Hamilelik esnasında ağda yaptıracak olanların dikkat etmesi gereken en önemli husus hijyendir. Epilasyonun yapıldığı merkezin hijyen kurallarına uyup uymadığına dikkat etmek gerekir. Eğer ciltte tahriş veya alerjik bir reaksiyon gözlendiyse, epilasyondan vazgeçilmelidir.
Hamilelikte cilt daha kuru, ince ve hassastır. Bu da cildin çok daha kolay tahriş olabildiğini gösterir. Ciltte yaralar oluşabilecektir. Bu nedenle dikkatli olmak gerekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat