Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte ne tür egzersizlerden kaçınılmalı?

2,131
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte ne tür egzersizlerden kaçınılmalı?

Hamile kadınların gebelik dönemlerinde sık sık egzersiz yapmaları çok önemlidir. Fakat egzersiz yaparken hamile kadınların kendi sağlığını ve bebeklerini riske atmaması çok önemlidir. Bu yüzden yapılan egzersizin hangi hareketleri içereceği, hareketlerin anne ya da bebeğe zarar verme riskinin olup olmadığı iyice anlaşılmalıdır.

Profesyonel tarzda yapılan yüksek tempolu hareketler veya adrenalini yüksek sportif faaliyetler, anne ve bebek için su altı basınç riskini ortaya çıkarabilecek serbest dalış gibi aktiviteler, yamaç paraşütü ya da yüksekten atlama gibi faaliyetler, at binme ve binicilik uğraşıları hamilelik döneminde hamile kadınlar için risk yaratır, oldukça sakıncalıdır. Hiç tavsiye edilmez.

Gebelikte yapılacak her türlü spor ve egzersiz için hamile kadınların mutlaka kendi doktorlarına danışmaları, yapmak istedikleri sporu ifade ettikten sonra doktordan tavsiye veya onay almaları gerekir. Anne adayının yaptığı sporda farkında olmadığı riskler olabilir. Fakat onay vermesi beklenen doktor, anne adayını oluşabilecek risklere karşı uyaracak ve bilinçlendirecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat