Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte manikür yaptırabilir miyiz?

210
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte manikür yaptırabilir miyiz?

Hamilelik dönemindeki anne adaylarında tırnaklar ve saçlar çabuk uzar ve bakımlı görünür. Bu durumun kimi zaman istisnaları da olabilir. Gebelik döneminde incelmiş kırılgan tırnaklara sahip anne adayları da vardır. 

Hamilelik özel bir durumdur. Bu dönemde fazla ilaç kullanmaktan ya da kimyasal maddelerden kaçınıldığı gibi manikürü de çok abartmamak gerekir. Çünkü manikür esnasında kullanılan ürünlerin içeriğinde kimyasal maddeler bulunur.

Manikür yaptırılacak merkezlerin havalandırmasının iyi olması önemlidir. Çünkü içeride havada uçuşan birçok kimyasal madde olabilir. Havalandırması iyi olan ve hijyenik bir salona gidildiğinden emin olmalısınız.

Hamilelik döneminde maniküre giderken enfeksiyon riskini en aza indirmek için kendi setinizi götürmelisiniz. Çünkü hamilelikte ilaç kullanımı çok sınırlıdır ve herhangi bir enfeksiyon durumunda tedavi süreci anne adayı için zorlu geçebilir.

Hamilelik döneminde manikür yaptırılırken kütikula adı verilen derinin kesilmesi yerine bolca nemlendirilerek geri itilmesi daha sağlıklı olur. Çünkü oradaki etin kesilmesiyle enfeksiyon kapma riski yüksektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat