Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte lazer epilasyon yapılabilir mi?

15,492
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte lazer epilasyon yapılabilir mi?

Kadınlarda istenmeyen tüyler önemli bir sorun teşkil etmektedir. Hamilelik süresince, gebelik hormonlarının artmasına bağlı olarak tüylenme sorunu da artabilmektedir.

Hamilelik süresinde kıllanmada gözlenen artış, hamileliğin sonlanmasından 6 ay sonra ortadan kalkar. Gebelikte istenmeyen tüylerden kurtulmak için klasik ve modern yöntemler bulunmaktadır. Lazer, modern yöntemlerin arasında sayılmakta ve uzun yıllardır kullanılmaktadır. 

Lazerin x ışınlı olmaması, radyasyon yaymaması ve derinin çok altına nüfus etmemesi güvenilirliğini gösterse de, sonuç olarak anne karnındaki fetüs, organların gelişim dönemini geçirmekte ve çevresel en ufak bir faktörden kolayca etkilenebilmektedir. 

Lazerin masumiyeti ile ilgili kesin kanıtlar henüz saptanamamıştır. Bu nedenle, hamilelikte lazer epilasyonu önermemekteyiz. Mümkünse, lazer epilasyon için hamilelikten sonraki altıncı ayı beklememizde fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat