Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte kırılan tırnaklar için neler yapabiliriz?

388
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte kırılan tırnaklar için neler yapabiliriz?

Hamilelik döneminde tırnaklar genellikle elin sürekli suda olması ve aşırı deterjana maruz kalmasından dolayı kırılabilir. Bu kırılmadan korunmak önemlidir.

Hamilelik döneminde tırnakların kırılması ellerin çok fazla su ile temas etmesinden kaynaklanır ve bu durum ev işi yaparken eldiven takılarak ve nemlendirici kullanılarak önlenebilir. Nemlendirici tırnak üzerine ve çevresine sürülmelidir. 

Gebelik döneminde anne adaylarının tırnak kırılmasını önlemek için E vitamini ve vazelin içerikli nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Bu kremle gece yatarken de aynı şekilde kullanılmalıdır. 

Hamilelik döneminde oje ve oje çıkarıcıların kullanılması tırnakta incelmeye neden olabilir. Bu tarz kimyasal içerikli ürünlerin en asgari düzeyde kullanılması gerekir. Bazı durumlarda kırılan tırnaklar özellikle kaşık şeklini alan tırnaklar demir anemisinin işareti olabilir. Bu durumun tespiti için doktora başvurularak kan tahlili yaptırılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat