Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte epilasyon yaptırmanın zararları var mı?

3,554
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte epilasyon yaptırmanın zararları var mı?

Epilasyon yöntemlerini klasik ve modern olmak üzere iki kategoriye ayırabiliriz. Klasik yöntemlerin içinde ağda, traş ve tüy dökücü kremleri sayabiliriz. Bunların içinde yer alan ağda, aslında hamilelik sırasında kullanılabilecek en güvenilir yöntemlerin başında gelmektedir. Traş da anne adaylarının güvenle kullandığı yöntemlerdendir. Tüy dökücü krem kullanımını ise, içindeki kimyasal maddelerin tene nüfus ederek bebeğe zarar verebilme durumundan dolayı anne adaylarına önermemekteyiz.

Hamileliğin son üç ayında, özellikle karın bölgesi, göğüs, göbek bölgesindeki epilasyonlardan kaçınmak gerekmektedir. Bebeğin hareketlerini ve ağrılı uyaranları artıracağı için son üç ayda ağda yapılmaması faydalı olur. 

Modern yöntemler arasında lazer epilasyon ve elektrolizi sayabiliriz. Lazer epilasyonu hamilelik öncesine veya doğum sonrasına bırakmamızda fayda vardır. Genellikle hamilelikte lazer kullanılması önerilmemektedir. Aslında lazer epilasyonun fetüse zararlı etkileri henüz saptanmamıştır. Ancak tamamen zararsız olduğu kanıtlanmadığı için biz kullanımını önermemekteyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat