Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte epilasyon yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

2,044
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte epilasyon yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Hamilelik esnasında modern veya klasik yöntem kullanılırken mutlaka dikkat edilmesi gereken unsur hijyendir. Bunun yanında uzman bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. 

Hamilelerde cilt daha kuru ve daha hassas, bağışıklık sistemi de daha düşük olduğundan tahriş çok kolay gerçekleşebilir. Tahriş ise enfeksiyona davetiye çıkarabilir. Bu nedenle epilasyon yapılan yerin temiz olması çok önemlidir.

Hamilelere en çok önerilen epilasyon yöntemi ağdadır. Ağdanın özellikle hamileliğin ilk altı ayında kullanılmasının hiç bir zararı yoktur. Ancak son üç ayda ağda yapılmamasını öneriyoruz. Bunun nedeni ağrılı uyaranın bebeğin hareketlerini tetikleme ihtimalidir. Ayrıca bu uyaranlar erken doğuma da sebep olabilmektedir. 

Lazer epilasyonu hamilelere kesinlikle önermiyoruz. Aslında lazer epilasyonun zararlı olduğuna dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak zararsız olduğu da netleştirilemediği için gelişim sürecindeki bebeği korumak adına, lazer epilasyon doğum sonrasında önerilmektedir. Aynı zamanda tüy dökücü kremlerin kullanımı da, içindeki kimyasallardan dolayı önerilmez.

Hamilelikle birlikte artan tüylenme, doğumdan sonraki altıncı ayda ortadan kalkacaktır. Anne adayları ağda, sir ağda, jilet ve epilasyon aletlerini kullanarak fazla tüylerinden arınabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat