Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte ağda yaptırılır mı?

19,445
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte ağda yaptırılır mı?

Hamilelikte klasik yöntemlerden biri olan ağda, tamamen güvenilir olduğu için rahatlıkla kullanılabilir. Anneye veya bebeğe herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Hamilelikte yapılacak ağdanın hijyenik koşullarda gerçekleştirilmesine dikkat etmek gerekir.

Hamilelik esnasında uygulanacak ağdanın profesyonellerce gerçekleştirilmesi gerekir. Cildin üzerinde iltihap, tahriş, yara olması durumunda epilasyondan uzak durulmasında fayda vardır. Ayrıca gebeliğin son üç ayında göbek, karın ve göğüs bölgesine epilasyon uygulanmasını önermemekteyiz. Bu nedeni, bebekte ve anne ağrı uyaranlarının aktive edilmesi ihtimalidir. Uyaranlar sebebiyle anne erken doğuma bile gidebilir. Bu nedenle ağdanın profesyonel ellerce, hamileliğin ilk altı ayında yapılmasını önermekteyiz.

Eğer annenin vücudu epilasyona reaksiyon gösteriyorsa, epilasyondan vazgeçilmesi daha doğru olacaktır. Çünkü annenin teni bu dönemde daha ince, hassas ve kuru olmaktadır. Bu nedenle tenin hasar görmemesine özen göstermek son derece önemlidir. Anneler hamilelik döneminde görülen fazla tüylerin, doğumdan 6 ay sonra kendiliğinden azalarak biteceğini bilmelidir. Bu nedenle zararsız yöntemlerle epilasyon yapmak, bebeğin ve annenin sağlığı için son derece önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat