Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler yaz tatilinde nelere dikkat etmeli?

424
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler yaz tatilinde nelere dikkat etmeli?

Hamile kadınların yaz tatili süresince kendi sağlıkları ve bebeklerinin sağlığı için dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. 

Gidilecek yer seçimi yaparken, hamile kadınlar tropikal bölgelere, az gelişmiş ülkelere, salgın hastalıkların olduğu bölgelere, çok sıcak ve çok nemli yerlere gitmemeye özen göstermelidir. 

Hamilelerin yapacakları yolculuk için seçecekleri araç çok önemlidir. Uçak, araba, otobüs, tren seyahat için seçilebilir. Ancak hamilenin 4 saatten fazla seyahat etmemesi, bu süreçte de 1 ya da 1,5 saatlik aralıklarla mola vermesi gerekir. Mola esnasında vücudunu bol bol hareket ettirmeli ve gereken egzersizleri yapmalıdır. 

Koltuklarda, sırt, bel ve boynu destekleyici yastıklar kullanılması hamileler için çok faydalı olur. Emniyet kemerinin karın üstüne gelmeyecek şekilde takılması tavsiye edilir. Ayrıca hamilenin oturduğu yerde kol ve bacak hareketleri yapmaya özen göstermesi beklenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat