Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözde batma nasıl geçer?

51,570
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözde batma nasıl geçer?

Gözde batma olduğu durumlarda tedavi iki şekilde yapılabilir. İlk yapılabilecek, gözde batma hissine neden olan çevresel etkenler ortadan kaldırılmalıdır. Eğer batma hissi devam ediyorsa göz damlası ya da farklı ilaçlarla da tedavi yapılabilir. Örneğin gözde batmanın nedeni uzun süre bilgisayar kullanmaksa bilgisayar kullanımı azaltılabilir ya da sebep uykusuzluksa uyku saatleri düzenlenebilir. Göz batmasının sebebi bulunulan ortamdaki alerjik materyaller ise bu alerjik materyallerin de ortadan kaldırılması gözdeki batma hissinin giderilmesine yardımcı olur.

Gözde oluşan batma hissinin en büyük nedeni göz kuruluğudur. Göz kuruluğu, kadınların yüzde 45'inde ve bilgisayar kullananların yüzde 60'ında görülür. Göz kuruluğunun giderilmesi için doktor tarafından tavsiye edilen suni göz yaşları kullanılabilir, gözdeki kuruma engellenerek gözdeki batma hissi de ortadan kaldırılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat