Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Genital siğil nedir?

158,387
kez izlendi
Puan: 4.84 / 5
Detaylı Açıklama

Genital siğil nedir?

Genital siğiller en sık rastladığımız cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan biridir. Aynı ellerde olan siğiller gibi tamamen virüsle oluşur. Genital bölgesinde siğil olan kadın ve erkekler mutlaka doktora başvurmalıdır. Kesinlikle ve kesinlikle cinsel yolla bulaşan bir virüstür.

Genital siğilin karnabahar şeklinde bir görüntüsü söz konusudur. Kişi bunu ellediği zaman, kaşıdığı zaman, kopardığı zaman, vücudunun başka tarafını kaşıdığında, ellediğinde o bölgeye kendi kendini yapıştırır. Dolayısıyla ilk başlarken 1-2 tane olan siğil sayısı birkaç ay içinde artabilir.

Genital temizliği ihmal etmeyin

Siğillerin diğer enfeksiyonlardan farkı ağrısız ve karnabahar şeklinde olmasıdır. Ama kesin tanı genellikle patoloji ile olur. Burada özellikle bayanlar oldukça risk altındadır.

Eğer genital kıllanmaları mevcutsa bu siğilleri fark etmeleri neredeyse imkansızdır. Bu yüzden gerek erkekte, gerek kadında genital temizliğin çok büyük önemi vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat