Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gece boşalması ergenlikte daha mı sık görülür?

9,697
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gece boşalması ergenlikte daha mı sık görülür?

Gece boşalmaları kişinin cinsel aktivitesi, cinsel gücü, cinsel sağlığı ve cinsel salgı salınması miktarı ile alakalı bir durumdur. Dolayısıyla gerek cinsel dürtüleri artıran erkeklik hormonunun (testosteron hormonu) daha fazla salgılandığı ergenlik ve genç erişkin yaşlarda daha fazla salgılandığı gerekse bu salgı birikiminin çok harcanmadığı durumlarda gece boşalmaları daha sık görülebilir.

Erkeğin yaşlanması ile birlikte gece boşalma miktarı ve sayısında azalma görülür. Aynı şekilde evli ve düzenli bir cinsel ilişkisi olan, içeride biriken cinsel salgıyı düzenli olarak boşaltan erkeklerde gece boşalması çok daha az sayıda görülür.

Özellikle yurt dışında yapılan bazı bilimsel çalışmalar gece boşalmalarının sıklığını araştırmıştır. Toplumlar ve ırklar arasında gece boşalma sayısı bakımından farklılıklar olabilmektedir. Mesela Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir çalışmada erkeklerin yüzde 83'ünde, Endonezya da yapılan bir araştırmada ise erkeklerin yüzde 97'sinde gece boşalması olduğu görüldüğü tespit edilmiştir. Bu iki örnekten de anlaşıldığı gibi dünyanın her yerinde bazı erkeklerde gece boşalması hiç görülmeyebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat