Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebelikte spor ya da egzersiz yaparken nelere dikkat edilmeli?

8,123
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gebelikte spor ya da egzersiz yaparken nelere dikkat edilmeli?

Hamile kadınların spor ve egzersiz yaparken dikkat etmeleri gereken en önemli konu kendi sağlıklarını ve bebeklerinin sağlığını riske atmamalarıdır. Hamile kadınlar için yüksek tempolu egzersizler, adrenalin içeren sporlar ve gebelik sürecine dair risk oluşturabilecek hareketler yapmak asla önerilmez.

Hamilelerin gebeliklerini korumak adına hiçbir şekilde yaralanmalara fırsat vermemeleri, hamile kadınların kendi vücudunu ve bebeğini koruması tavsiye edilir.

Yaz tatili süresince denizde ya da havuzda yüzmek oldukça faydalıdır. Hamilelikle beraber vücudun ağırlık merkezi değiştiğinden su içerisinde egzersiz hareketler yapmak, gebeleri hafifleterek hamilelik sürecine faydalı olacaktır. 

Gebelik süresince yoga ya da plates hareketleri yapmak hamile kadınlar için oldukça faydalıdır. Bu sporlar uzmanlar eşliğinde yapıldığı için hamile kadınlar için herhangi bir risk oluşturmaz. 

Gebelikte yapılan spor ve egzersiz, hamile kadında nefesi düzenler, kan dolaşımına yardımcı olarak, bebeğe oksijen gitmesine yardımcı olur. Özellikle gebelik yogası ve plates yapmak, hamile kadınları rahatlatmak ve huzur vermek açısından oldukça faydalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat