Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik konularını anlamıyorum, neler yapabilirim?

7,189
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik konularını anlamıyorum, neler yapabilirim?

Fizik dersini anlamamak hemen hemen her öğrencinin başına gelebilecek bir durumdur. Buradaki en büyük problem konu bilgisini tamamlamadan soru çözmeye çalışmak; eksik bilgiden ötürü soruları yapamayınca öğrencinin kendini yetersiz hissederek çalışmaktan vazgeçmesidir.

İkinci olarak en sık karşılaşılan durum ise, öğrencilerin yeterince çözümlü sorulara bakmadan soru çözmeye çalışmasıdır. Bilgi, formül ve soru tipi eşleştirmesini başarılı bir şekilde oturtmadan tüm soruları çözmeye gayret etmek öğrencileri sıkıntıya sokar. 

Öğrencilerin yanlış kaynak tercihi de fizik dersini öğrenme aşamasında sorunlara sebep olabilir. Öğrenciler fizik dersini öğrenirken genellikle öğrenmeye zor kaynaklardan başlamamalıdır. Böyle bir durumda, okuduğu zor kaynaklardan da dersi anlamadığını düşünen öğrenci kısa sürede pes edecektir. 

Son yıllarda çıkan kolay fizik kitapları, öğrencilerin konuyu pekiştirmesi adına çok önemli bir açığı kapatmaktadır. Günlük yaşamda karşılık bulmayan fizik konularının kolay fizik kitaplarından çalışılması öğrenciye büyük fayda sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat