Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eşi doktor olan kişilerin eş durumundan tayin şartları nelerdir?

2,655
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eşi doktor olan kişilerin eş durumundan tayin şartları nelerdir?

Doktorların çalıştıkları ve bağlı oldukları kurum Sağlık Bakanlığı'dır. Eş durumundanm atama talebinde bulunacak doktorların ya da eşlerinin Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı yönetmeliğe göre hareket etmeleri tavsiye edilir. Bunun sebebi her kurumun tayin ve atama yönetmeliklerinin farklılık göstermesidir.

Hekimler eğer eş durumu sebebiyle başka bir bölgeye atanmak isterlerse atanmak istedikleri bölgenin atanma süreci boyunca  belli bir önemi olduğu bilinmektedir. 

A grubunda hizmet veren bir hekimin bölgesine atanmak isteyen eşinin de aynı statüde veya grupta olması gereklidir. Tam tersi şekilde, A grubunda görev yapan bir doktorun C grubunda görev yapan eşinin bulunduğu bölgeye atanma talebinde bulunması gerekir. 

Sağlık memurlarının ya da hekimlerin atama taleplerine bakılarak eşlerin her ikisinin de doktor olması veya sağlık görevlisi olması atama sürecini farklılaştırır. Eşi farklı statüde çalışan doktorlarda farklı bir işlem uygulanır, eşi de kendi gibi hekim olan doktorlarda ise farklı uygulamalar gözlemlenir. Eşlerin atama işlemi sonrasında geride bıraktıkları kuruma dair iş istikrarını bozmamaları beklenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat