Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

En ilginç 1 Nisan şakaları nelerdir?

1,021
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

En ilginç 1 Nisan şakaları nelerdir?

1 Nisan'da dünyanın birçok yer,inde çılgınca şakalar yapılıyor. Bu çılgınlık Google, BBC, TRT demeden herkesi sarıyor. Bazı şakalar o kadar büyük boyutlu oluyor ki toplumsal panik yarattıkları bile oluyor.  

1 Nisan 1998. Sovyetler Birliği'nde yayımlanan Izvestia gazetesi Arjantin'in efsane futbolcusu Diego Maradona'nın Spartak Moskova takımıyla transfer görüşmeleri yaptığını yazdı. 

1 Nisan 1980. BBC tarihinin başarılı 1 Nisan şakalarından birine daha imza attı. Bu kez hedef İngilizlerin diğer bir tarihi değeri Big Ben saat kulesiydi. Habere göre zamana ayak uydurulması için Big Ben'in kadranı dijital olacaktı

1 Nisan 1986. Le Parisien gazetesinin verdiği Fransa'nın simgesi Eiffel kulesinin taşınacağı haberi büyük bir şaşkınlık yarattı. Habere göre kule sökülüp Euro Disney'e taşınacaktı.

Samsun'un Havza ilçesinde de kendini "Fettullah Doğrusöylemez" olarak tanıtan kişi, "Merkez FM" isimli yerel radyoyu canlı yayındayken arayarak, "Kunduz ormanlarından yüzlerce fil size doğru geliyor" dedi. Dinleyicilerin çoğu bunun şaka olduğunu anlamayarak, panik içerisinde radyoyu telefonla arayıp bilgi almaya çalıştı. Ancak, DJ Ertaş Çoban, "1 Nisan şakası" olduğunu anladı. Buna rağmen, yaklaşık 20 kişi radyoyu telefonla arayarak, "Burada fil mi varmış? Nereden geliyorlar?" gibi sorularla bilgi almaya çalıştı. Kısa süre sonra aynı kişi yeniden radyoyu arayarak, "Size 1 Nisan şakası yaptım" dedi.

1 NİSAN 2006... İstanbul'da Moda vapuruyla Kadıköy'den Beşiktaş'a giden Murat Alas, "Üzerinde bomba olduğunu" söyledi. Şakacı, vapur iskeleye yaklaşınca gözaltına alındı ve 2 Nisan'da tutuklandı. Saruhanlı?da yaşayan Murat Alas hakkında, İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesinde, "Halk arasında korku ve panik yaratma" iddiasıyla dava açıldı. 15 ay hapis cezasına çarptırılan Alas, mahkemenin kendisi hakkında verdiği 15 ay hapis cezası kararını 2006 yılının Ekim ayında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na temyize gönderdi, ancak Yargıtay bu talebi reddetti.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat