Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Derste fizik konularını nasıl anlayabilirim?

1,294
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Derste fizik konularını nasıl anlayabilirim?

Fizik dersini anlayabilmenin en iyi yolu derste not tutmaktır. Derste tutulan en kötü not bile en iyi hafızadan daha kalıcıdır. Fizik dersini anlamak kısa bir süreç değil çok uzun bir süreçtir. Fizik dersi matematik ve geometri gibi derslerle de ilişkilendirildiği için bu derslerle arasındaki bağı iyi kurmak ve anlamaya çalışmak gerekir.  

Fizik dersini öğrenmeye çalıştığımız bu süreçte asla vazgeçmemeli, er ya da geç çalışmanın karşılığının alınacağı unutulmamalıdır. Fizik konularının anlaşılmamasının veya güçlükle anlaşılmasının asıl sebebi dersten önce o günkü derse dair öğrencinin bilgisinin olmaması ya da anlatılan konuyu ilk defa duyuyor olmasıdır. Bunun önüne geçebilmek için derse hazırlıklı gelmek hayati önem taşır.

Fizik konularının birçoğu sonraki konularla ilişkili olduğu için anlaşılamayan bir konu  sonraki konuların öğrenilmesini de zorlaştıracaktır. Fizik dersi, genel tekrar ve bol soru çözümleriyle kolaylıkla öğrenilebilecek bir derstir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat