Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Demokrat nedir?

6,386
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Demokrat nedir?

Demokrasi kökenini Antik Yunan'dan alan bir kavramdır. Antik Yunan'da demos halk, krasia ise yönetim anlamına gelir. Bu şekliyle demokrasia halk yönetimi anlamını verir. Halk yönetimi anlamına gelen demokrasinin siyasal ve sosyal açıdan bütün getirilerini 

hayatında uygulayan ve demokrasinin kendisini hayat biçimi haline getirmiş olan insanlara demokrat denilir. Demokrat genelde siyasi partilerin isimlerinde sıklıkla karşılaşılan bir kelimedir. Günümüzde ise siyaset bilimi terminolojisi haricinde demokrat terimin kullanımı merkez 
siyaseti tanımlar niteliktedir. Fakat demokrat kelimesinin merkez akımları veya kitlesel hareketleri nitelemesi yanlıştır. 

Demokratlık demokrasi kültürünü yaşam tarzı haline getirmiş ve aynı zamanda demokrasiye siyasal bir yönetim biçimi olarak benimsemiş kişiler için kullanılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat