Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Coca-Cola'nın içinde neler var?

12,020
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Coca-Cola'nın içinde neler var?

Coca-Cola'nın içeriği her zaman çok merak ediliyor. O halde sıralayalım.

Coca Cola'nın içindekiler

Coca-Cola'nın içerisinde su, şeker veya fruktoz-glikoz şurubu, karbondioksit, renklendirici olarak karamel, asitliği düzenleyici olarak fosforik asit, doğal aroma vericiler ve kafein bulunur. Coca-Cola'nın içindekilere dair bilgiler ürün paketlerinin üzerinde yer alır.

Detaylandırmak gerekirse, Cola-Cola'nın içindekileri şu şekilde açıklayabiliriz:

SU: Coca-Cola Orijinal Tat'ın %85'inden fazlası sudan oluşur. Ürünlerimizde kullandığımız suyun kalitesini sürekli olarak denetleriz. Kullandığımız su, yüksek kalitede ve güvenlik standartlarımıza uygundur. 

ŞEKER: Bir bardak (250 ml) Coca-Cola Orijinal Tat 28 gram şeker içerir. Şeker yiyecek ve içeceklere tat ve lezzet katar, bununla birlikte kalori kaynağı olduğu için kararında tüketmek önemlidir.

KARBONDİOKSİT: Karbondioksit içeceklere baloncuklu etkiyi vermek için eklenir ve ferahlık hissi sağlar. Soluduğumuz havada da bulunan, renksiz ve kokusuz bir gazdır. Büyük bölümü, içeceğin kapağı açıldığı anda havaya karışır.

RENKLENDİRİCİ KARAMEL: Renklendirici karamel Coca-Cola Orijinal Tat'a karakteristik rengini verir. Gıda sektöründe yaygın olarak kullanılan bir renklendiricidir. Dünya çapında otoriteler tarafından güvenli olarak kabul görmektedir. 

FOSFORİK ASİT: Fosforik asit, Coca-Cola Orijinal Tat dahil olmak üzere, bazı içeceklerimizde asitliği düzenlemek için kullanılır. Ürünlerimize eşsiz deneyimin bir parçası olan keskin tadını vermekte yardımcı olur. Fosforik asit, dünya sağlık otoritelerinin onayladığı güvenli bir gıda bileşenidir. 

DOĞAL AROMA VERİCİLER: Coca-Cola Orijinal Tat'ın eşsiz tadına katkıda bulunur.

KAFEİN: Bir bardak (250 ml) Coca-Cola Orijinal Tat'ın içerisinde 24 mg kafein bulunur. Coca-Cola Orijinal Tat'ın içerdiği kafein, aynı miktardaki kahvede bulunan kafein oranından çok daha azdır.

Kararında tüketildiğinde kafeinin güvenli olduğu bilinmektedir. Milyonlarca insan her gün kafein içeren kahve, çay ve meşrubatları tüketmektedir.

Coca-Cola ile ilgili tüm sorularınızın cevabı için videolarımızı izleyebilir veya https://merakettim.coca-colaturkiye.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat