Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsellikte ağrı sorunu yaşayan kadınlar ilişki sırasında nelere dikkat etmeli?

120,197
kez izlendi
Puan: 3.71 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsellikte ağrı sorunu yaşayan kadınlar ilişki sırasında nelere dikkat etmeli?

Cinsel ilişkide ağrı yaşayan kadınlar her pozisyonda ağrı yaşayıp yaşamadığına bakmalı. Özellikle bazı pozisyonlarda ağrı varsa o pozisyonları tercih etmemeleri gerekir. Kadınların üstte olduğu pozisyonlar her zaman için daha az ağrıya neden olur.

Vajinal kuruluk cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olur. Ön sevişmenin uzun tutulması vajinal kuruluğu azaltır. Vajinal kuruluk ön sevişme ile de önlenemiyorsa tıbbi bir kayganlaştırıcı kullanılabilir.

Yumurtalık veya rahimde mikrobik ya da patolojik sorunlar da ağrılı cinsel ilişkiye neden olur. Cinsel ilişki pozisyonu değiştirilmesine rağmen süren ağrılar başka hastalıkları akla getirmeli.


Ağrılı cinsel ilişki kadın nüfusunun çoğunda görülen bir rahatsızlıktır. Hastanın ağrılı cinsel ilişki (disparoni) yaşaması genital organlara bağlı sorunlar olabileceği gibi psikolojik nedenlerle de alakalı olabilir. Doktor, muayene sonrası ağrıya neden olabilecek bir sorun bulamaması durumunda hastayı cinsel terapi üstüne uzman bir psikoloğa yönlendirilmesi faydalı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat