Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişkide ağrı sorunu yaşayan kadınlar ne zaman doktora gitmeli?

27,962
kez izlendi
Puan: 3.22 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişkide ağrı sorunu yaşayan kadınlar ne zaman doktora gitmeli?

Cinsel ilişkide ağrı yaşayan kadın yaşam kalitesinin değiştiğini hisetmeye başladığı anda doktora gitmelidir. Yaşanan ağrı genital organlardaki mikrobik bir durumdan, yumurtalıklardaki kistlerden veya rahimde oluşmuş urlardan kaynaklanabilir. Bu nedenle, ağrı hissedildiğinde doktora gidilip sorunun teşhisi ve tedavisi yönünde hareket edilmelidir. 

Doktor muayenesi sırasında hasta, cinsel ilişki sırasında yaşadığı ağrıyı doğru olarak tanımlaması ve rahatsızlığı ile ilgili tüm bilgileri doktoruyla paylaşması çok önemlidir. Bu durum, teşhisin doğru konulması ve uygulanacak tedavinin etkinliğini artırır.
Cinsel ilişki sırasında yaşanan ağrılar organik nedenlerle olabileceği gibi psikolojik nedenlere bağlı olarak da yaşanabilir. 

Doktor tarafından yapılan muayene sonucu cinsel ilişki sırasında ağrı oluşturacak herhangi bir fiziksel etki bulunamaması durumunda hasta bir psikoloğa yönlendirilir. Cinsel terapi üstüne uzman bir psikoloğun kontrolünde yapılacak terapilerle, hasta tedavi edilerek,  haz aldığı bir cinsel yaşam sürmesine ve yaşam kalitesini koruması sağlanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat