Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cildi yağlı olanlar için cilt bakımı nasıl olmalı?

1,779
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cildi yağlı olanlar için cilt bakımı nasıl olmalı?

Güncel çalışmalarda en sık duyduğumuz sorular, "cildim neden yağlı", "cildim yağlı olmasına rağmen nemsiz olabilir mi?" şeklindedir. Bazı ciltler doğuştan gelen genetik faktörlere bağlı olarak yağlanmaya eğilimli olabileceği gibi, çevresel etkiler, beslenme biçimi gibi nedenlerle cildin normalden fazla yağlanmasına neden olabilir. Fakat bu cildimizin neme ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. 

Yağlı ciltteki ani sebum salgısı yüzünden ciltte yağlı, donuk bir tabaka oluşur. Bu tabaka daha sonra kuruyarak pul pul dökülür. Bu zor cilt yapısının düzenli bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır. Bu cilt tipine başarılı bir şekilde cilt bakımı uygulayabilmek için detaylı bir cilt analizi yapmak son derece önemlidir. Bu cilt yapısına uygun olarak jel formlu, cildi dengeleyici nemlendiriciler kullanmak gerekir. Bazı doğal bitki formları su tutucu özelliklerinden dolayı cilde nem kazandırırken yağlanmayı dengeleyici etki de yaratırlar. Aktif tohum kompleksleri, aktif tohum özleri, antioksidanlar ve vitamin içerirler. Cildin nem bariyerini güçlendirir, antioksidan koruma sağlar, cildi beslerler. Örneğin chia tohumları...

Chia tohumu nemlendirici gücünü kendi bünyesinde barındıran bir tohum türüdür. Gerçek bir Omega3 ve protein kaynağı olan chia, kendi ağırlığının 12 katı kadar suyu içinde hapsedebilme özelliğine sahiptir. Böylece uygulandığı anda milyonlarca nem hücresinin nem ihtiyacını karşılar, 48 saate kadar nemlendirme sağlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat