Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Birleşik Arap Emirlikleri'nde mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

838
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Birleşik Arap Emirlikleri'nde mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

Birleşik Arap Emirlikleri'nde doğal güzellikler yerine mimarlık harikası olarak tanımlanan çok yüksek binalar ya da ilginç görünüme sahip binalar, turistlerin daha fazla ilgisini çekmektedir. Ülkenin başkenti Abu Dhabi ve en büyük şehri olan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde görülmesi gereken yerlerin çoğunu bünyesinde bulundurmaktadır. 

Abu Dhabi'de dünyanın en görkemli camileri arasında yer alan Şeyh Said Cami bulunur. Şehrin en lüks konaklama merkezi olan Emirates Palace mutlaka görülmesi gereken bir mekandır. Abu Dhabi kendi içinde birçok alışveriş merkezini de barındırır. Böylelikle yabancı turistlere çok çeşitli alış veriş imkanı sunulmakta.

Abu Dhabi'de eğlence merkezleri de kolaylıkla ön plana çıkabilir. Özellikle Halife Park ve Yas Adası'nda bulunan Ferrari World Tema Park turistlere heyecanı bol eğlenceler sunmakta. Abu Dhabi'de olduğu gibi Dubai'de de mimari yapılar ön plana çıkmaktadır. Şuan dünyanın en yüksek binası olarak bilinen 831 metre yüksekliğindeki Burç Halife Dubai şehrinde bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall'un içerisinde dünyanın en büyük akvaryumu bulunabilir. Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olan Burç el Arap da Dubai'de bulunmaktadır. Burç el Arap, dünyanın her yerinden turistin fotoğraf çektirmek için özellikle geldiği bir binadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat